Klubas kas tai

Šioje skiltyje pabandysime atsakyti į keletą esminių ir visiems rūpimų klausimų.

  • Kas yra ir ką veikia motociklininkų klubas ?

Šis klausimas dažnai girdimas iš žmonių, kurie tik ką įsigijo motociklą arba tiesiog nėra susidūrę su klubine veikla. Atsakyti į šį klausimą galima įvairiai, pridedant atsakymui labai daug mistikos arba išties paprastai.

Šiuo metu kai informacinis srautas tinkle išties didelis, egzistuoja didelė tikimybė susidaryti klaidingą nuomonę, todėl mūsų atsakymas išties paprastas:

Pasaulyje egzistuoja įvairiausių klubų,  jie gali turėti skirtingas struktūras ar valdymo formas, turėti skirtingas veiklos kryptis, dalyvauti visuomeniniame, sportiniame ar „baikeriškame“ pasaulyje, tačiau bendrąja prasme motociklininkų klubas kaip organizacija yra junginys žmonių, vienijamų bendrų tikslų, veikloje, kurios centre, be abejonės,  sukasi  motociklas ir viskas kas su tuo susiję. Gali kilti klausimas tai kuom gi skiriasi – motociklininkų klubas nuo šachmatininkų būrelio? Atsakymas paprastas : schematiškai ir niekuo, ir viskuo.

Istoriškai yra susiklostę taip, jog pirmieji motociklininkų klubai XXa. pradžioje buvo motociklų, kaip transporto priemonės, entuziastus vienijančios organizacijos, kurios rūpinosi bendro pomėgio buvimu, eismo saugumo kūrimu bei dalinimųsi informacija. Po antrojo pasaulinio karo, tiek Europoje, tiek už Atlanto, liko daug karinės moto technikos, kurią buvo galima pigiai įsigyti, o vyrai, grįžę po šio istorinio įvykio, ieškojo bendrumo bei sąlyginai nebrangios veiklos –todėl motociklai ir jų klubų steigimasis įgavo karinės struktūros prieskonio. Paraleliai egzistavo įvairios organizacijos, vienijančios, turistus, sporto entuziastus, keliautojus, technikos bei inžinerijos mėgėjus ir t. t. Todėl, šiandien dienai, kiekvienas gali laisvai pasirinkti, kuri grupė jo interesus atitinka labiausiai. Yra klubai, kurie : domisi inžinerija, keliauja, sportuoja, restauruoja istorinę techniką, gyvena pagal baikerių, garbės ir brolijos kodekso, taisykles, vienija pvz. tik vienos ar kitos gamintojo technikos mėgėjus, vienija tik vieno miesto ar miestelio moto fanus, egzistuoja tik internete, egzistuoja tik kaip nedidelė draugų grupė arba užsiima tik alkoholio naikinimu ir t. t. Todėl tik panaršius internete arba perskaičius laikraščiuose Jūs neatsakysite sau į klausimą, kas Jums yra motociklininkų klubas – tą galite sužinoti tik lankydamiesi jų organizuojamuose renginiuose arba išvykose.

  • Ką daryti norint tapti klubo nariu?

Kadangi jau žinote, jog egzistuoja įvairiausi klubai, logiškas klausimas: tai kaip gi tapti nariu. Kartais netgi išgirstame klausimą – tai kur gi užpildyti prašymo formą J ? Čia nėra jokios paslapties, tiesiog labai nemažai „Chemijos“. Paprasčiausias būdas, atidžiai pasidomėjus ką veikia jus dominantis klubas susipažinti su klubo nariais, renginiuose , kuriuose jie dalyvauja , paprasčiausiai prisistatant, arba sudalyvauti organizuojamame „atvirų durų“  vakarėlyje. Kokiu būdu ieškosite, kelio pažinčiai, tai jūsų reikalas, asmeninio kvietimo niekas neįteiks, svarbiausia jūsų paties supratimas, ir žinojimas tai kam gi Jums viso šito reikia?

  • Koks tikslas, ir ar, turint motociklą, reikia priklausyti klubui?

Priklausymas vienai ar kitai organizacijai ar komandai, tame tarpe ir motociklininkų klubui, visų pirma yra atsakomybė ir investicija. Atsakomybė už save, savo žodžius, veiksmus ir už klubą. Investicija ne tik laiku, ir pinigais, tačiau ir savo „žodžiu“. Todėl savęs reikia labai griežtai paklausti – kam man viso šito reikia? Juk, norint tiesiog su draugais išlenkti bokalą alaus ar „apsukti ratą“ apie miestą, nebūtina priklausyti klubui – tiesa ? Be abejo, egzistuoja „klubai – būreliai“, kurie sukurti, tiesiog savaitgaliniams pasivažinėjimams, interneto forumų pagalba, ir tai geras pasirinkimas, norint ištrūkti iš namų rėžimo, tačiau jei mes kalbame apie „baikeriškos“ subkultūros klubus, čia viskas ne taip paprasta. Čia jūs būsite patikrintas, čia pradžioje turėsite daugiau pareigų nei teisių, čia paprasti dalykai pasirodys esą labai svarbūs, čia niekam nerūpės jūsų socialinis statusas ir kokias pareigas užimate ar kiek uždirbate, čia turėsite laikytis duoto žodžio, čia jus sups nemažai „keistos“ tvarkos, ir galbūt čia, jei viskas bus tvarkoje po 3 metų Jūs tapsite šios šeimos dalimi.

  • Gal man pačiam sukurti klubą?

Jei esi kūrybingas, turi ambicijų bei gerą idėją, tikėtina, jog kartu su bičiuliais galite sukurti savo klubą ir tai sveikintina, svarbu aiškiai žinoti – ko jūs sieksite? Ir vėlgi, ar bendram „grill tipo“ susibėgimui ar trumpoms savaitgalinėms išvykoms, drauge su šeimomis – ar Jums reikalingas klubas ? Kokia jo ateitis ?  Mūsų pareiga pasakyti, jog nepriklausomai nuo to, kiek išgirsite naudingų patarimų, Jūsų laukia ilgas ir tikrai nelengvas kelias, kuriame labai nesunku išbarstyti savo energiją bei laiką.

Šiuo metu Lietuvoje egzistuoja per 40 skirtingų baikerių kultūros, motociklinkų klubų, antra tiek sporto komandų, bei nemažai internetinių forumų ir grupių, tad tikrai galite atrasti Jums labiausiai tinkantį kolektyvą.

  • Kaip plačiai papiltusi Motobrolių klubo veikla?

Klubas Motobroliai buvo įkurtas Kauno mieste. Šiuo metu klubas neturi Motobrolių padalinio kituose Lietuvos miestuose ar kitos valstybėse.

Nepriklausomai nuo to, klubo veikla yra neapribota teritorijos, todėl mus sutikti galite visoje Lietuvoje ir ne tik : lenktynėse, renginiuose, keliaujant, lankant kolegas ir t.t.

Ar, ir kada, atsiras veikiantis padalinys Jūsų artimame mieste, atsakymas paprastas : klubas, visų pirma tai žmonės, todėl atėjus laikui ir atsiradus tinkamiems žmonėms tokia galimybė tikrai yra. Visada galite tapti tais, kurie pradės rašyti Jūsų miesto Motobrolių istoriją. Klubo nariais, gali tapti ne tik Kaune gyvenantys asmenys.

  • MCC. RC. HOG. MK. – kas tai ?

Greičiausiai pastebėjote, jog baikerių liemenes puošia ne tik jų klubo simboliai, tačiau ir šios raidės. Jos reiškia klubo tipą, pobūdį, galimai valdymo struktūrą, nusistatymus ir t.t. bei yra naudotinos beveik visame pasaulyje. Lygiai taip pat tai reiškia tai, jog jei apie tai dar nieko nežinote, nedarykite išvadų tol kol nebūsite tikri, jog viską supratote teisingai. Ir kaimynas iš gretimos laiptinės, kuris pažysta „rokerį Petrą“, gali būti ne pats geriausias informacijos šaltinis.

  • Klube Motobroliai tik „sportiniai“ motociklai ?

Klubo sukūrimo pradžioje visi vairavome sportiškus motociklus tas tikra tiesa. Lygiai taip pat tiesa yra tai, jog patogiau kai motociklas pakankamai greitas bei manevringas. Klubas Motobroliai neturi taisyklės kokį motociklą turi vairuoti jo narys, klubas pripažįsta visus gamintojus, ir visų tipų moto -techniką. Važiuojame ir sport, sport-touring, street, cafe-racer, senąja rusiška technika, būta ir power-cruiser ir choper, lenktyniaujama bei pramogaujama : keturračiais, sniego bei vandens motociklais.

  • Bendra informacija

Klubo nariu gali tapti asmuo nuo 21m. amžiaus, vairuojantis motociklą ne mažesne nei 400cc kubatūra ir turintis aiškiai pagrįstą norą dalyvauti motociklų gyvenime.

Pretenduoti į klubą gali asmenys tiek gyvenantys Lietuvoje tiek kitose šalyse.

Pareikšti norą steigti klubo Motobroliai padalinį arba dalyvauti jo veikloje gali grupė asmenų, turinti tikslą bei viziją vykdyti visuomeninę veiklą motociklizmo pagrindais. Jei turite idėjų ar planų susisiekite, papasakokite apie save, supažindinsime bei aptarsime keliamus uždavinius bei tikslus.